Lotus Sametime Network Downloader 8.0.1

Lotus Sametime connect download URL incorrect

Friday, 12. September 2008

To se nám to dnes ale množí. Stačí zprovozňovat novou verzi Lotus Sametime serveru a hned na několik věcí se musí jinak. Musíme si prostě zvykat nejsen u Lotus Sametime.

Ve verzi Lotus Sametime 7.x byly dostupné instalačky po instalaci (kopírování správných instalaček na správné místo). Ovšem už ve verzi 8.0 byl přístupný network downloader, pomocí kterého lze snadno podle detekce instalovat požadovaný Lotus Sametime klient aniž by jsme ho museli ukládat na disk. Rozdíl od verzi 8.0 a 8.0.1 je v tom, že postup podle infocentra funguje pouze pro 8.0 , alespoň u mne to tak bylo.

Po kliknutí na odkaz ke stažení mě docela překvapila url. Je zde suffix ?lang=en v případě angličtiny. Proč ovšem tento parametr, když html stránka se jmenuje ..\index_en.html. To mě trochu zarazilo, a pak jsem kulil oči , když jsem parametr smázl. Najednou network download začal fungovat.

Začal jsem tedy hledat v diskuzi a našel thread, kde se vše řeší. Důležité je instalovat (nakopírovat obsah složky network-install ze souboru C1CV7ML.zip do složky v podúrovni ..\sametime\network-install) správný soubor, který najdete na Fix Centrále Fakt byl ten, že url s parametrem fungovala v IE, v Mozille ovšem ne.

Světe div se. Po několika restartech, jak ST serveru, tak prohlížečů, několika full refreshů (CTRL+F5) a jednom refreshi přes kontextovou nabídku pod pravou myší kliknutím na položku Obnovit se vše rozeběhlo. Spíše bych to dával na vinu FireFoxu než ST, kdy se nějak něchtěl "občerstvit" .

Takový malý tip pro instalačku. V souboru download.properties, kde nastavujete base pro ST server můžete zvolit typ instalace ST klienta s podporou (integrací) MS Office. Stačí zakomentovat dva řádky a dva zase odkomentovat.

win32.downloads.files=setup.exe,deploy/plugin_customization.ini
win32.downloads.execute=setup.exe

Tyto dva řádky zakomentujte a o pár řádku stejné parametry (win32.downloads.files a win32.downloads.execute) odkomentujte. Mezi řádkami najdte i popis k integraci s MS Office.

Doufám, že se vám toto nestane a vše bude bez problémů.

 


systém spravován pomocí webmaker.ooo.cz
©2006-2022 Tomáš Hanus | ixulot | ixodesign.cz | RSS